+48516050164, +48733331194, +48501226534

Blog

kredyt hipoteczny

Wzięcie kredytu hipotecznego jest poważną decyzją, często wiążącą się z rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Praktycznie każdy z nas chce mieć swoje mieszkanie bądź dom, a zakup za gotówkę rzadko kiedy wchodzi w grę. W takiej sytuacji większość osób bierze pod uwagę kredyt hipoteczny. Cała procedura jest dosyć skomplikowana i wiele osób boi się, że nie będzie w stanie przez nią przebrnąć.

wkład własny w domu

Wkład własny to konieczność przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny. Jest to kwota określonej wysokości, którą posiada potencjalny kredytobiorca w momencie składania wniosku o kredyt. Dlaczego jednak jest to wymagane, a żaden bank nie udzieli kredytu komuś, kto nie ma wkładu własnego? Narzucają to przepisy, ustanowione przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wkład własny to zabezpieczenie zarówno dla banku, jak i dla kredytobiorcy – gwarantuje, że kwota kredytu nie przekroczy wartości nieruchomości,  na którą zaciągnięto kredyt. Jeśli spłata okaże się z jakichś powodów niemożliwa, można sprzedać nieruchomość po niższej, atrakcyjnej cenie i nadal mieć pieniądze na spłatę kredytu.

koncepcja ubezpieczenia rodziny

Życie potrafi przynieść wiele niespodziewanych sytuacji, które często zmuszają nas do zmiany wszystkich planów. Oczywiste jest, że nigdy nie będziemy w stanie zabezpieczyć się przed wszystkimi komplikacjami w pełnym zakresie.

korzystanie z laptopa

Własny dom lub mieszkanie to marzenie wielu osób. Trzeba jednak przyznać, że zakup "czterech ścian" wiąże się z dużym wydatkiem, który nie leży w zasięgu każdego. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba klientów decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, który pozwala zrealizować nawet największe marzenia. Jednak jak poradzić sobie z formalnościami, których trzeba dopilnować?